• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Hating Game

    ★½

  • Sing 2

    ★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Desperados

    ½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Quiz

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★½

  • Spree

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Military Wives

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½