• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★★

  • The Capitol of Singapore

    ★★★½

  • Black Crab

    ★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Contractor

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fistful of Vengeance

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Blacklight

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • New Kung Fu Cult Master 2

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • New Kung Fu Cult Master 1

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • Reunion Dinner

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • American Girl

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Stuck Together

    ★★

  • Anita

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Sounds Like Love

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • My Son

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★