Sort by

lycru has logged 137 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Change the Subject

Change the Subject

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Entrada de Villa y Zapata a la Ciudad de México

Entrada de Villa y Zapata a la Ciudad de México

1914
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Birth, the Life and the Death of Christ

The Birth, the Life and the Death of Christ

1906
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wash Day in Mexico

Wash Day in Mexico

1898
×
Read the review Edit this entry  
18
Danse mexicaine

Danse mexicaine

1896
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Fool There Was

A Fool There Was

1915
×
Read the review Edit this entry  
14
The Call

The Call

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry