lydia has logged 42 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cake

Cake

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw IV

Saw IV

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Excision

Excision

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breathe

Breathe

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry