Sort by

lydia has logged 23 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
All My Life

All My Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Z

Z

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Session 9

Session 9

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry