Sort by
  • Babylon

    ★★★

  • The Blue Inmates

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • A Perfect Day for Caribou

  • Thor: Love and Thunder

  • Broker

    ★★★½

  • Joyland

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • The Demands of Ordinary Devotion

    ★★★

  • Life Is a Particle Time Is a Wave

  • The Voice Actress

    ★★★

  • GONE

  • Hors-Titre

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Incredible But True

    ★½

  • Hawk's Muffin

    ½

  • Brian and Charles

    ★★★

  • The Territory

    ★★★½

  • Line Goes Up - The Problem With NFTs

  • Fire of Love

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • The Actress

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Editing

  • Benediction

    ★★★★

  • Il Buco

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Precious Hair & Beauty

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Annette

  • Boiling Point

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

  • Loki

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • A Human Certainty

  • Cruella

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • Leigh-Anne: Race, Pop and Power

  • Madame Claude

  • Sophie & the Baron

    ★★★½

  • Soak

  • Subjects of Desire

    ★★

  • I’m Fine (Thanks For Asking)

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Firebird

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★