Sort by

lydia has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boy

The Boy

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry