RSS feed for lykonos

lykonos has logged 11 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry