RSS feed for Alyssa White
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Project Skyborn

Project Skyborn

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Splice

Splice

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Therefore I Am

Therefore I Am

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Steel Country

Steel Country

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captive State

Captive State

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interlude

Interlude

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burger Boss

Burger Boss

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Diamond Jack

Diamond Jack

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Morbius: The Living Vampire

Morbius: The Living Vampire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Alien: Specimen

Alien: Specimen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
George & A.J.

George & A.J.

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Privates

The Privates

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry