• Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Love and Monsters

  • The Kissing Booth 2

  • Mulan

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★½

  • The Last Summer

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • LEGO Jurassic World: The Secret Exhibit

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★½

  • The Princess Switch

  • Creed II

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

    ½

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Like Father

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★

  • The Meg

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • Adrift

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Terminal

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Furlough

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★