• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Crush

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Three Months

  • Tall Girl 2

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • He's All That

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bunad

  • Friends: The Reunion

  • Pink

    ★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Picture of Dorian Gray

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Ninjababy

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Downfalls High

    ★½

  • Music

    ½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • Betrayed

    ★★★½

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Tenet

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • Defending Jacob

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • The Turning

    ½

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • The Mandela Effect