Sort by

M0J0J0J0 has logged 18 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Where Evil Dwells

Where Evil Dwells

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
You Killed Me First

You Killed Me First

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
Edit this entry