RSS feed for Marsha Risdasari

Marsha Risdasari has logged 20 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★
Edit this entry  
13
One Day

One Day

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Critical Eleven

Critical Eleven

2017
×
★★★★
Edit this entry