• Tenet

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • In the Fade

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Why Him?

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Nerve

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • A Very Murray Christmas

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Legend

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • The Brand New Testament

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Focus

    ★★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★