Moritz has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry