• 21 Jump Street

    ★★★½

  • Iron Sky

    ★★★

  • Act of Valor

    ★★★

  • The Grey

    ★★★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★½

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • In Time

    ★★★½

  • The Hunter

    ★★★½

  • Carnage

    ★★★★

  • Kill List

    ★★

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Source Code

    ★★★★

  • Water for Elephants

    ★★★½

  • Limitless

    ★★★½

  • Unknown

    ★★★

  • True Grit

    ★★★★

  • The Yellow Sea

    ★★★½

  • King of Devil's Island

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Unstoppable

    ★★½

  • RED

    ★★★½

  • The Town

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Takers

    ★★★

  • The Other Guys

    ★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Four Lions

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★★

  • The Road

    ★★★½

  • Cell 211

    ★★★

  • The Men Who Stare at Goats

    ★★★

  • Law Abiding Citizen

    ★★★½

  • Zombieland

    ★★★★

  • Funny People

    ★★★

  • The Collector

    ★★½

  • A Perfect Getaway

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Star Trek

    ★★★★

  • Adventureland

    ★★★½

  • Thick as Thieves

    ★★★

  • Gran Torino

    ★★★★

  • Quantum of Solace

    ★★★

  • The Hurt Locker

    ★★★★

  • RockNRolla

    ★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Meet Dave

    ★½

  • Hancock

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • The Wave

    ★★★★

  • Taken

    ★★★★

  • In Bruges

    ★★★★½

  • TransSiberian

    ★★★½

  • Trick 'r Treat

    ★★

  • [REC]

    ★★★★

  • Shooter

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★½

  • Taxi 4

    ★★

  • Death at a Funeral

    ★★★½

  • Hannibal Rising

    ★★★

  • Trade

    ★★★½

  • Blood Diamond

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Inside Man

    ★★★★