Sort by
  • Spring Flowers of Distant Days

    ★★

  • POET LOST AT SEA

    ★★★½

  • Renfield

  • Banana In The Middle

  • Devil Music

    ★★★

  • Written in the Stars

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

  • Scream VI

    ★★

  • Chris Rock: Selective Outrage

    ½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Litany of The First Encounter

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • En Primera Persona: Lionel Messi

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • The Munsters

    ★★★½

  • Werewolf by Night

  • Smile

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • The Eternal Daughter

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★

  • Yggdrasil

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Nope

    ★★

  • Andrew Schulz: Infamous

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • What Is a Woman?

    ½

  • Elvis

    ★★

  • Joyland

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • DRBALC

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Men

    ½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • The Northman

    ★★★★½

  • Lights, Like Angels, Flying

    ★★

  • Stranger Presence

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The Novelist’s Film

    ★★★★★

  • Answering the Sun

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Portrait de Rosa, à la française

    ★★

  • Scream

    ★½

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★½

  • My Backyard

    ★★★

  • Light Years

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ½

  • That Which Will Become of a Stolen Soul

    ★★★½