• Perfect Strangers

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Difference in Experience

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • 200 Pounds

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Mousa

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Feathers

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

  • Souad

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Dearest Boy

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★★½

  • Paranormal

  • The Black Box

    ½

  • My First Summer

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

  • Gaza Mon Amour

    ★★★½

  • Apples

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Who are you?

  • A Chocolate Tale

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Extraction

  • Bloodshot

    ½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • من جديد - Reborn

  • Guardians of Life