Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Square

The Square

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
My First Summer

My First Summer

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Souad

Souad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mousa

Mousa

2021
×
½
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
Edit this entry  
13
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
The Aftermath of the Inauguration of the Public Toilet at Kilometer 375

The Aftermath of the Inauguration of the Public Toilet at Kilometer 375

2014
×
Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Rupture Divine

Rupture Divine

2018
×
Edit this entry  
10
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feathers

Feathers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
13
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Asham

Asham

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Captive

The Captive

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crystal

Crystal

1993
×
★★½
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cut and Paste

Cut and Paste

2006
×
★★★
Edit this entry