• The Midnight Sky

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Shithouse

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

  • 2067

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Unhinged

    ★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Bad Trip

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • The Night Clerk

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Eternal Beauty

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Bad Education

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4