Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
10
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★
Edit this entry  
04
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★½
Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
2067

2067

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
Edit this entry  
08
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★½
Edit this entry  
05
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Edit this entry  
04
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★½
Edit this entry  
03
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★½
Edit this entry  
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Edit this entry  
02
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry