• Ready or Not

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★½

  • I Lost My Body

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Plus One

    ★★½

  • Buffaloed

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Villains

    ★★

  • Long Shot

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

  • Light of My Life

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Extracurricular Activities

    ★★½

  • Official Secrets

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★½

  • The Sound of Silence

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★

  • Serenity

    ★★

  • Reign of the Supermen

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

  • The Professor

    ★★★½

  • Constantine: City of Demons - The Movie

  • The VelociPastor

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • The Perfection

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½