• Citizen Kane

    Citizen Kane

    ★★★

    Citizen Kane is the Citizen Kane of overrated films

  • Borat Subsequent Moviefilm

    Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

    ضحكني بكم لقطة لكن كمجمل سيئ على أقل تقدير، سيكول محبط جدا

  • Before I Fall

    Before I Fall

    ★★½

    This movie had the audacity to use Danny Devito as an insult?! Fuck you movie!

  • TRON: Legacy

    TRON: Legacy

    ★★★

    Apart from the horrifying de-aged Jeff Bridges, the visuals are fantastic.

  • I Saw the Devil

    I Saw the Devil

    ★★★★

    Fucking diabolical

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

    فيلم عظيم وسلسلة عظيمة، لو ما فيها صوت وصورة

  • Conviction

    Conviction

    ★★★

    Hilary Swank is trying to act... I think , good for her

  • Molly's Game

    Molly's Game

    ★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    وش ذا السهلات

  • Foxcatcher

    Foxcatcher

    ★★★½

    من الأفلام اللي أعتقد إذا كنت عارف القصة يقل استمتاعك فيه ، للأسف أنا كنت أعرف القصة

  • Inception

    Inception

    ★★★★★

    [IMAX]

  • The Dark Knight

    The Dark Knight

    ★★★★★

    مو 10/10 20/20

  • Beast

    Beast

    ★★★½

    Significantly underdeveloped