Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
<3

<3

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for <3
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • <3’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • A Serbian Film

    A Serbian Film 2010

    ★ Watched by <3 20 May 2022

    traumatizing

  • Interstellar

    Interstellar 2014

    ★★★★★ Watched by <3 02 May 2022

    FAV MOVIE EVER !!!

  • Her

    Her 2013

    ★★★★ Watched by <3 15 Apr 2022

    internet love in a nutshell

  • Don't Look Up

    Don't Look Up 2021

    ★ Watched by <3 11 Jan 2022

    a solid one coz its funny sometimes

  • The Shawshank Redemption

    The Shawshank Redemption 1994

    ★★★★★ Watched by <3 08 Dec 2021

    ang ganda!!!!! pero putangina nung rapists d2 fuck u

  • Last Night in Soho

    Last Night in Soho 2021

    ★★★★★ Watched by <3 21 Nov 2021

    wow. IM OBSESSED.

  • Portrait of a Lady on Fire

    Portrait of a Lady on Fire 2019

    ★★★★★ Watched by <3 25 Sep 2021

    *gay panics*

  • mother!

    mother! 2017

    ★★½ Watched by <3 22 Sep 2021

    wtf is going on??? this is stressing me out

  • I'm Thinking of Ending Things

    I'm Thinking of Ending Things 2020

    ★★★½ Watched by <3 20 Sep 2021

    maganda nman d ko lang maintindihan

  • Parasite

    Parasite 2019

    ★★★★★ Watched by <3 19 Sep 2021

    because of this film i don't enjoy heavy rains as much anymore

  • John Wick

    John Wick 2014

    ★★★★★ Added by <3

    angas naman dito ni lods rico blanco

Review Tags

4
  • netflix
  • haterofletterboxd
  • hatersofletterboxd
  • tagalog
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro