• The Addams Family 2

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Spirit Untamed

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½