• Against the Ice

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Awake

    ★★½

  • Blue Miracle

  • Cruella

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Red Dot

  • Below Zero

    ½

  • The Dig

    ★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Paramedic

    ★★

  • Concrete Cowboy

    ★★

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • #Alive

    ★½

  • The 8th Day of the Week

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Eli

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • The Coldest Game

    ★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The Platform

    ★½

  • The King

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★