• Thunder Force

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★★

  • Your Honor

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Letter Room

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Capone

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Old Kids

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Dragonheart: Vengeance

    ★½

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Cuties

    ½

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½