‮مِحزد‬ has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Distant

Distant

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry