‮مِحزد‬ has logged 35 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skin

Skin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry