Sort by

m96o has logged 105 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Señorita

Señorita

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Edit this entry  
29
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry