Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
06
The 355

The 355

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
25
Shaun the Sheep: We Wish Ewe a Merry Christmas

Shaun the Sheep: We Wish Ewe a Merry Christmas

2010
×
Edit this entry  
25
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry