Sort by

marlon olascoaga has logged 309 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

2011
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Death of a Nation

Death of a Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry