marlon olascoaga has logged 419 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
High School Musical: The Musical: The Series: The Special

High School Musical: The Musical: The Series: The Special

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Edit this entry  
27
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry