Sort by

Ethan has logged 17 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trust Us, This Is All Made Up

Trust Us, This Is All Made Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry