Ethan has logged 434 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
Read the review Edit this entry  
17
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sopranos Unauthorized

Sopranos Unauthorized

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Making True Detective

Making True Detective

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry