Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Really Love

Really Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
LOL

LOL

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry