Sort by

molly has logged 302 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Disney Holiday Singalong

The Disney Holiday Singalong

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Land

Christmas Land

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas at Pemberley Manor

Christmas at Pemberley Manor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
My Christmas Inn

My Christmas Inn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Family for Christmas

Family for Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry