molly has logged 21 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Accidental Husband

The Accidental Husband

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry