• Fire Island

    ★★★★½

  • Big Time

    ★★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Maria Schneider, 1983

  • Men

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Soul of a Man

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Through My Window

    ½

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Licorice Pizza

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Actress

  • The Black Phone

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Bones

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Spencer

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

  • Cinderella

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Bestia

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Gran Avenida

    ★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★½

  • Shangri-La

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Sky Is Red

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Kill Pinochet

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Monomanía

  • OPAL

    ★★★★★

  • Holidate

  • South Park: The Pandemic Special

  • Forgotten Roads

    ★★★½

  • The March

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • New Order

    ★★½

  • My Tender Matador

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★