Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Mank

Mank

2020
×
½
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★
Edit this entry  
08
Undine

Undine

2020
×
Edit this entry  
04
Fresh Bait

Fresh Bait

1995
×
★½
Edit this entry  
02
Tala

Tala

2019
×
Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Proxima

Proxima

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Specials

The Specials

2019
×
★½
Edit this entry  
15
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Midday Event: Trace of Blood

Midday Event: Trace of Blood

2019
×
Edit this entry  
12
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★
Edit this entry  
11
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Edit this entry  
06
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★
Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
04
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★½
Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★
Edit this entry  
31
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Taurus

Taurus

2001
×
★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Mastermind

Mastermind

2019
×
½
Edit this entry  
25
Repression

Repression

2019
×
½
Edit this entry  
24
Gholamreza Takhti

Gholamreza Takhti

2019
×
Edit this entry  
22
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
½
Edit this entry  
12
Skin

Skin

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Walnut Tree

Walnut Tree

2020
×
Edit this entry  
10
Atabai

Atabai

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Toman

Toman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
Edit this entry  
25
The Paternal House

The Paternal House

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
Edit this entry  
22
Alice and the Mayor

Alice and the Mayor

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Lovely Trash

Lovely Trash

2014
×
Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
½
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★½
Edit this entry  
10
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Barbara

Barbara

2012
×
★★★
Edit this entry