Sort by

Mark has logged 47 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Assignment

The Assignment

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boss Level

Boss Level

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night Terrors

Night Terrors

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry