Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
Edit this entry  
24
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Between Us

Between Us

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Edit this entry  
11
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Edit this entry