• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★½

  • Normal People

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★