• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★★

  • After We Collided

  • Host

  • The Kissing Booth 2

  • Feel the Beat

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Descendants 3

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

  • Ma

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • Five Feet Apart

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

  • Venom

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day