• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The In Between

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Out Of My League

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★