• Dean Martin: King of Cool

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★★★

  • Akakiri

    ★★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • The Elder

    ★★★★★

  • T0-B1

    ★★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★★

  • The Twins

    ★★★★★

  • The Duel

    ★★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★★½

  • Terror from Beyond Beyond

    ★★★★★

  • Cartoon Carnival

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Ultraman Sorta vs. Godzilla Starring Matt Frank: The Movie

    ★★★★★

  • Dark Matter: A History of the Afrofuture

    ★★★★★

  • American Oz

    ★★★★★

  • Hemingway

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Cowgirls vs. Pterodactyls

    ★★★★★

  • The Méliès Mystery

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★★½

  • Godzilla Appears at Godzilla Fest

    ★★★★★

  • Mistress of Bones

    ★★★★★

  • Tales From Parts Unknown

    ★★★★

  • Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

    ★★★★★

  • The Thousand and One Lives of Doctor Mabuse

    ★★★★★

  • Mae West: Dirty Blonde

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★★★

  • Be Water

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Rebooted

    ★★★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★★

  • Bullets of Justice

    ★★★★½

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★★

  • Yagon the Water Monster

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★★

  • As the Earth Turns

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Evangelion: The Real 4-D

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Sword-and-Sandal

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • House of the Gorgon

    ★★★★★

  • T-34

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Robin Hood

    ★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★★

  • Tales of Frankenstein

    ★★★★½

  • The Head Hunter

    ★★★★★

  • Guns of the Apocalypse

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Eye of the Beholder: The Art of Dungeons & Dragons

    ★★★★

  • The Meg

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Manos Returns

    ★★★★½