Sort by

Maca has logged 164 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
30
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Harvest Moon

Harvest Moon

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Perrier's Bounty

Perrier's Bounty

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Status Update

Status Update

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
29
Sharing Christmas

Sharing Christmas

2017
×
Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Identity

Identity

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
In Time

In Time

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★½
Edit this entry