RSS feed for Lucy

Lucy has logged 34 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Try

Try

2000
×
Edit this entry  
28
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
28
Broken Down Film

Broken Down Film

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
West Bank Story

West Bank Story

2005
×
Edit this entry  
28
Black Rider

Black Rider

1993
×
Edit this entry  
28
Kitty

Kitty

2016
×
Edit this entry  
28
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbie Mariposa and Her Butterfly Fairy Friends

Barbie Mariposa and Her Butterfly Fairy Friends

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
I'm Here

I'm Here

2010
×
Edit this entry  
15
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
Edit this entry  
15
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Barbie Video Game Hero

Barbie Video Game Hero

2017
×
Edit this entry  
12
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★★½
Edit this entry  
11
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry