RSS feed for Lucy

Lucy has logged 22 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Rabbits

Rabbits

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hangover

The Hangover

2009
×
Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The World Before Your Feet

The World Before Your Feet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Due West

Due West

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Eagles Are Turning People Into Horses

Eagles Are Turning People Into Horses

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Commuter

The Commuter

2018
×
Edit this entry  
11
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doppelgänger

Doppelgänger

2012
×
Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Edit this entry