RSS feed for Mac

Mac has logged 20 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Circle

The Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry